news

Kā un vai var nopelnīt Atlants.lv?

Vislabākie ienākumi ir tādi, kas rodas Tev neko nedarot. Pareizāk sakot, vienreiz izdarot un tad neko nedarot. Šāda iespēja ir Atlants.lv. Un tas attiecas ne vien uz skolniekiem un studentiem, bet arī tādiem, kas lasa grāmatas un grib dalīties savā viedoklī, tādiem, kas ir eksperti kādā jomā, kas pēta lietas un tās analizē, un daudziem citiem.

Attēlā redzamā uzkrājuma bilance ir patiesa. Tie ir 42 skolas, studiju un daži, no mācībām neatkarīgi sastādīti materiāli, kas publicēti Atlants.lv. Kopš to publicēšanas brīža, periodiski, par šiem darbiem kontā ieripo daži euro. Sīkums, bet patīkami, vēl jo vairāk, tāpēc, ka nekas nav jādara. Kopējā summa, kas nopelnīta ir gandrīz 150 euro, aptuveni piecu gadu laikā, varbūt mazliet vairāk.

Darbi ir dažādi, no biznesa plāniem un personāla motivācijas analīzēm, līdz grāmatu recenzijām un esejām. Tēmu amplitūda ir prātam neaptverama un par to pārliecināties var tikai parokoties pašā Atlantā. Tātad, izpausties var jebkurš.


Viss ir vienkārši. Nav nekādu vecuma, piederības vai tēmu ierobežojuma. Vispirms nepieciešams reģistrēties portālā Atlants.lv un aizpildīt informāciju par sevi. Sistēmai jāpievieno savs rakstu darbs (var būt word, ppt un citi formāti, var būt pielikumi, attēli un citi). Tad, darbu izvērtē portāla komanda.

Darbam jāatbilst zināmam līmenim, interpunkcija, gramatika, stils. To visu izvērtējuši, atbildīgie darbu vai nu noraida (ko iespejams uzlabot un atkārtoti iesniegt) vai novērtē (lai pircējam vieglāk izvērtēt, ko viņš pērk) un darbs tiek publicēts. Tikko kāds no darbiem ir iegādāts, konta bilancē tiek ieskaitīta autoratlīdzības daļa, kas paredzēta no konkretā darba cenas. Ir pieejama arī smalka statistika.

Tad (vismaz pirms gadiem trim tā bija, varbūt šobrīd ir savādāk), lai sāktu saņemt autoratlīdzību, jānosūta vēstule (nevis elektroniskā, bet pasta) Atlantam, par kuru sīkāku informāciju var atrast pašā profilā. Kad atlīdzības summa būs sasniegusi 7.11 euro (tādēļ, ka agrāk tie bija 5.00 lati), tā tiks automātiski pārskaitīta uz kontu. Par katru euro tiek ieturēts Iedzīvotāju ienākuma nodoklis, ko uzņēmums pārskaita valstij, tādēļ kontā ieripo nedaudz mazāka summa par 7.11 euro.

Portāls ir burvīgs projekts, jo tā līmenis un darbu datu bāze ar katru gadu pasakaini aug. Par spīti tam, ja esi darbu autors, par konkurenci uztraukties nav pamata, darbus pērk tik un tā. Labākam rezultātam var paanalizēt statistiku un publicēt darbus, kas pārstāv atšķirīgas tēmas.

Vislabākais ir šo izmantot jau skolas un studiju periodā, jo tad darbu rakstīšana ir aktuāla un jādara tik un tā. Toties, pēc skolas beigām, darbi paliek interneta bibliotēkā un ienes naudu, un kas ne mazsvarīgi, iespējams kādam arī ļoti palīdz.