news

Tev ir liekas grāmatas? Pārdod tās!

Vai kādreiz skaties uz savu grāmatu skapi un domā, kādu daļu vajadzētu izmest, bet ta kā žēl. Bet nu vietu arī aizņem. Un vispār, pret grāmatām jau nevar ar tādu necieņu. Un kam tās vajag.. Un tā tās guļ kastēs, pažobelē vai plauktā un vairo putekļus.

Un tajā pat laikā, Tu gribētu uz veselu gadu abonēt kādu labu žurnālu, aizbraukt uz pirts rituālu vai nopirkt jaunu tosteri, tomēr naudas tam vienkārši ir žēl. Vai pareizāk sakot, ir simtiem citu svarīgāku pirkumu, ko veikt.

Bet kā būtu, ja Tavas grāmatas kādam patiesībā ir vajadzīgas? Kā būtu, ja Tu tās varētu pārdot, atbrīvotos vieta un Tu varētu bez sirdsapziņas pārmetumiem ar pirkstu parādot izvēlēties skaistāko, sen kāroto tosteri veikalā?

Tad nu lūk, ir tāda vieta, kā sludinājumu portāls tikai grāmatām. Tajā dzīvo grāmatu tārpi, atjautīgi naudas tērētāji, zinātkārie un tādi, kas meklē ko interesantu. Šī vietne saucas www.ibook.lv. Un kā man personīgi ir nācies daudz dzirdēt pārjautājumus par to, vai tā ir vietne, kur iegādāties elektroniskās grāmatas, tad nē, tas ir ‘taustāmo’ grāmatu pirkšanas un pārdošanas sludinājumu portāls. Tajā var, protams, ne tikai pārdot, bet arī nopirkt kādas grāmatas, ko meklē vai kāro, par labāku cenu kā veikalos un lielāko daļu ļoti labā stāvoklī.

Reģistrēšanās un grāmatu ievietošana portālā ir bez maksas un tā nav sarežģīta. Pirmais solis ir reģistrēties, tas jādara tajā gadījumā, ja ir plāns grāmatas pirkt (lai varētu sazināties ar grāmatu pārdevējiem), kā arī lai pārdotu grāmatas. Datus var norādīt īstus, var norādīt neīstus, galvenais, lai pērkot un pārdodot ir godīga sadarbība. Ja grib tikai apskatīt portāla piedāvājumu, reģistrēšanās nav nepieciešama.

Tātad, kad notikusi veiksmīga reģistrēšanās, jāpievieno grāmatas. Lapas labajā pusē, paskrullējot uz leju ir vairāki logi, no kuriem, lai pievienotu grāmatu pārdošanai jāizvēlas pirmais - ‘’Pārdot grāmatu’’· Un tad ir divi varianti. Pirmais, kad zini grāmatas ISBN kodu, to ievadi attiecīgajā laukā un pārējā informācija tiek piedāvāta automātiski un nav jāievada. Jāspiež likai solis ‘’tālāk’’, kas apzīmēts ar bultiņu un jāaizpilda prasītā informācija, kādu vēlies ievietot par grāmatu.

Otrs variants ir tām situācijām, kad grāmatas ISBN kods nav skaidrs, zināms vai citādi pieejams. Tas var būt vecām vai piemēram, bojātām grāmatām. Tad logā ‘’Pārdot grāmatu’’ jāizvēlas otrā opcija - ‘’nezinu ISBN’’· Šajā gadījumā atvērsies logs, kas ļauj ievadīt informāciju par grāmatu manuāli. Šeit gan var gadīties, ka ievadot šo informāciju, sistēma piedāvā kādu jau portālā esošu attiecīgās grāmatas sludinājumu, bet tad jāizvēlas opcija ‘’nav mana grāmata’’· Tiesa, algoritms, kurās situācijās šis logs parādās, nav skaidrs, un ja tas neparādās, tad var vienkārši pa soļiem vadīt tālāk informāciju un publicēt sludinājumu.

Grāmatu attēlus, ko pievienot sludinājumam var lielākoties droši uzmeklēt google meklētājā un tās ievietot portālā, tomēr, protams, grāmatas var arī fotografēt un izmantot savas bildes. Nereti, ļoti vecām grāmatām vāka attēli internetā nebūs pieejami un būs jāfotografē pašu spēkiem. Japiebilst, ka grāmatai ir vismaz uz pusi lielākas iespējas tikt pārdotai, ja tās sludinājumam ir pievienots attēls.

Kad cilvēks, kurš atradis vēlamo grāmatu sazinās, uz ibook profilu atnāk ziņa, caur kuru var vienoties par grāmatas saņemšanu. Ar epastu vai viedtelefonu šo sistēmu savienot nav iespējams, tādēļ vietne ik pa laikam jāapmeklē.

Cik nācies dzirdēt, tad šis portāls ir ļoti iecienīts to starpā, kas meklē mācību grāmatas un pārdod savas, starp tādiem, kas pārvācas vai revidē grāmatu skapjus, un tādiem, kas pret grāmatām ir ļoti azartiski un tās kolekcionē, meklē, mainās vai pat uzpērk un tirgo. No personīgās un draugu pieredzes - šajā portālā viennozīmīgi var atrast grāmatas lētāk kā veikalos, diezgan veiksmīgi pārdot savas grāmatas (ja cenu norādā saprātīgu) un atrast tādus rakstu darbus, kurus bieži vien veikalos ''vairs'' vai ''jau'' nevar nopirkt.

Labā ziņa ir tā, ka šajā vietnē ir tikai grāmatas, kas paredz to, ka tās agrāk vai vēlāk, ir iespējams viegli pārdot, jo cilvēki tur iegriežas tieši meklējot grāmatas, nevis kā sludinājumus portālā ar dažādām precēm un piedāvājumiem. Izcila vieta lai atrastu jaunumus arī savam grāmatu plauktam.